Grupy przedszkolne i wczesnoszkolne

OFERTA WYCIECZKI DO  WIOSKI INDIAŃSKIEJ TOPAI

Dla grupy powyżej 35 dzieci (w przypadku mniej licznych grup, dopłata 2 zł/ dziecko, cennik poniżej)

Na zwiedzających Wioskę Indiańską czekają​ indiańskie namioty tipi,​
​ są one rekonstrukcją tipi zamieszkiwanych przez Indian Ameryki Północnej. ​ W ich wnętrzu znajdują się eksponaty​
​ związane ze zwyczajami i kulturą Indian.

Goście odwiedzający wioskę mogą spróbować swoich sił ​ strzelając z łuku, ​dzieci mogą wziąć udział w ​ łowieniu rybek​, ​ polowaniu na węże lub bizona​. Na dzielnych odkrywców czeka ​ ścieżka bosych stóp​. Na terenie wioski znajdują się ​ wieże widokowe​​, z których można obserwować ptactwo i dziką zwierzynę.

Na dzieci czekaDSC_0015ją ​ przyjaźnie nastawione zwierzaki​: owieczki, kozy, alpaki, kury i indyki. W części rekreacyjnej znajduje się ​ dmuchany plac zabaw​
​ z małymi zjeżdżalniami, dmuchaniec ​ z kolorowymi​
​ ​ piłeczkami​ , ​ lina zjazdowa, labirynt ze słomy​ oraz trampolina. Część dmuchańców znajduje się pod zadaszeniem.

Zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie były nierozerwalnie związane ze światem natury i zwierząt. Indianie żyli w harmonii z otaczającym światem, kierowali się ponadczasowymi wartościami, takimi jak: umiłowanie wolności, solidarność, uczciwość, prawdomówność, hojność i odwaga. Wierzyli również w równość wszystkich stworzeń na ziemi. Naszym celem jest to, aby dzieci wchodząc w niezwykły świat Indian, zapoznały się z ich fascynującą kulturą oraz poznały wartości, którymi kierowali się w życiu. Ponadto poprzez kontakt z przyrodą, poruszanie tematów związanych ze światem roślin i zwierząt, propagowanie zachowań proekologicznych, dzieci uczą się życia w harmonii z otaczającym światem, współdziałania w grupie. Kształtowana jest odpowiedzialna postawa wobec siebie i innych oraz samodzielność.

Program podstawowy

    ● Przywitanie​  i krótka pogadanka na temat Indian.

    ● Zwiedzanie​ Wioski Indiańskiej (tematyczne tipi z eksponatami, odbywają się tam zabawy indiańskie, zwiedzając je dzieci poznają kulturę i zwyczaje Indian).

   ● Malowanie​ buziek.

   ● Zapoznanie​ ze​ zwierzętami​ mieszkającymi w Wiosce (owieczki, kozy, alpaki, kury i indyki).

● Ścieżka Mocy ​
​ - zdobycie sprawności w konkurencjach indiańskich, między innymi: strzelanie z łuku, ścieżka bosych stóp, rzuty na bizonie rogi. Ścieżka jest dostosowana do możliwości dzieci w różnym wieku (konkurencje lub/i zabawy indiańskie). Za zdobyte sprawności dzielni Indianie otrzymują nagrody!

● Zabawa w części rekreacyjnej​ (dmuchany plac zabaw, dmuchaniec z piłeczkami, lina zjazdowa, labirynt ze słomy, trampolina, wieże widokowe).

● Wykonujemy opaski indiańskie​​ z piórkiem.

● Możliwość zorganizowania ogniska​
​ (kiełbaski, pieczywo, talerzyki, itp we własnym zakresie). Posiadamy zadaszone miejsce ze stolikami i ławeczkami gdzie dzieci mogą zjeść posiłek.

Opcja bezpłatna:​
​ opiekunowie z przedszkola lub szkoły ​ sami pieką kiełbaski​
​ na ruszcie (po naszej stronie jest rozpalenie ogniska i zapewnienie drewna na opał).

Dopłata 1zł/ dziecka​
​ - wówczas ​ po naszej stronie jest rozpalenie ogniska i pieczenie ​kiełbasek (kiełbaski, pieczywo, talerzyki, itp we własnym zakresie). Można również zamówić catering z pobliskiej restauracji.

Program podstawowy cennik:

Cena: 19 zł/ dziecko

Opiekunowie przedszkolni/szkolni bezpłatnie. Czas trwania wycieczki: ok 2,5 godz​
​ - czas zorganizowany, w którym dzieci są pod opieką animatorów.

Dodatkowo mogą Państwo zostać jeszcze 1 godz, jest to czas wolny, dzieci mogą bawić się samodzielnie na terenie Wioski oraz korzystać z części rekreacyjnej.

Możliwość wybrania opcji bez czasu wolnego w cenie 18zł/ dziecko, opiekunowie przedszkolni/szkolni bezpłatnie.

półkolonie victory 4!

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 784071207