Indiańskie gry terenowe z rozgrywkami łuczniczymi!
Zapraszamy do udziału w niesamowitej przygodzie!

Starszym dzieciom (powyżej 10 roku życia) i młodzieży proponujemy udział w rozgrywkach łuczniczych.

Czy uda się Wam wytropić wrogie plemię? Do kogo należą pozostawione ślady? Kto zwycięży w bitwie i czy uda się odbić wrogowi porwanego wodza? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie uczestnicząc w naszych specjalnych grach terenowych połączonych z rozgrywkami łuczniczymi. Gwarantujemy wspaniałą zabawę opartą na survivalu, przygodzie i kontakcie z naturą. Gry odbywają się na terenie urokliwego Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.

Rozgrywki łucznicze odbywają się na specjalnie przygotowanym terenie, do którego dzieci muszą dojść wędrując po okolicznych polach i lasach. W ramach programu oferujemy przeszkolenie łucznicze oraz grę terenową zakończoną bitwą łuczniczą. Do rozgrywek używamy bezpiecznego sprzętu: łuków o niskiej sile naciągu, strzał zakończonych miękką gąbką, specjalnych kamizelek oraz masek i okularów.

Po powrocie na teren wioski zwiedzamy indiańskie namioty tipi, dzieci mogą we własnym zakresie pobawić się na części rekreacyjnej (dmuchańce, tyrolka, labirynt, trampolina) i korzystać z innych atrakcji obiektu. Istnieje również możliwość rozpalenia ogniska - zapewniamy drewno i ruszt, na którym pieką się kiełbaski. Prowiant, ewentualnie talerzyki i sztućce - we własnym zakresie.

Cena: 25-30zł/ dziecko, opiekunowie szkolni - bezpłatnie. Cena zależy od tego czy dzieci uczestniczą w samych rozgrywkach czy rozgrywkach połączonych z grą terenową.

Więcej informacji w zakładce "Oferta -> Gry terenowe z rozgrywkami łuczniczymi".

zdjęcie krzczonowski park Piękna-wiosenna-polana-w-KPK krzczonowski park                gry terenowe2 topai gry2  topai gry3

Od dłuższego czasu, na skutek przemian cywilizacyjnych, technicznych i kulturowych, człowiek przeistacza się w biernego konsumenta dóbr,  konsumpcja i bierność kojarzą się z błogostanem i wygodą. Pojawiło się nawet odpowiednie do tego celu określenie naukowe - WYUCZONA BEZRADNOŚĆ. Wyuczona bezradność jest czymś innym niż nagła bezradność, pojawiająca się wobec zaskakującego nas zdarzenia, i oznacza niejako "programowe" zatrzymywanie przez jednostkę swoich działań na skutek pojawienia się nawet banalnych problemów. Człowiek przygląda się im i... czeka aż przybędzie ktoś, kto wybawi go z kłopotu.

Przeciwstawiając się tym trendom, chcemy przedstawić dzieciom i młodzieży ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu - aktywny wypoczynek pełen nowych wyzwań, przygód, kontaktu z naturą, z dala od miejskiego zgiełku i gier komputerowych.
Dla Indian życie było sztuką przetrwania, wtopieniem w naturę, współgraniem z nią i z innymi ludźmi, szukaniem w niej własnego człowieczeństwa. Wierzyli oni w równość wszystkich stworzeń na ziemi i darzyli je szacunkiem. Na tych właśnie zasadach opierają się nasze gry terenowe. Dzieci i młodzież biorąc udział w wyprawach muszą odnaleźć się w nowej sytuacji, aby osiągnąć cel potrzebne jest współdziałanie w grupie, odpowiedzialność, samozaparcie i odwaga. Na tym też polega coraz popularniejszy ostatnio survival. Uczy on nas pokonywania swoich ograniczeń poprzez zwalczanie lęków, niewiedzy i  lenistwa. Survival jest mądrością na co dzień, rozumieniem toczących się zdarzeń, rozumieniem własnego miejsca w życiu, własnej wartości. Jest odkrywaniem świata i siebie.

W uprawianiu survivalu pomaga wiedza, wiara w siebie, zdobyte umiejętności i przeszkolenie. Jeśli więc interesuje Was niezwykły świat Indian, chcecie przeżyć niesamowite przygody oraz dowiedzieć się jak zbudować schronienie w lesie, znaleźć i uzdatnić wodę to picia i rozpalić ogień w trudnych warunkach, zapraszamy do udziału w naszych grach terenowych ! 🙂 Więcej informacji w zakładce "Oferta -> gry terenowe z rozgrywkami łuczniczymi".

No Comments Yet.

Leave a comment